In de luchtvaart worden alle componenten van een vliegtuig grondig getest voordat zij in gebruik worden genomen. Productiefouten of beschadigingen kunnen namelijk voor het oog onzichtbaar zijn. Het Nationaal Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium heeft sinds kort een middelgrote 3D C-scan robot in gebruik genomen om deze beschadigingen te kunnen detecteren. De C-scan kan diverse materialen testen zoals Glare, metalen en composieten. De toename van composietmaterialen in de luchtvaartindustrie was een belangrijke motivatie voor deze investering.
De C-scan kan vergeleken worden met echoscopie bij zwangere vrouwen. Door middel van ultrasone geluidsgolven worden materialen inwendig gecontroleerd op eventuele productiefouten of beschadigingen. Gereflecteerde geluidsgolven worden in een kleurenpresentatie weergegeven om zwakke plekken visueel herkenbaar te maken. Er zijn tw
ee manieren om de hoogfrequente geluidsgolven, welke volledig wordt uitgedempt in lucht, te koppelen in het te testen component. De immersietechniek waarbij de componenten volledig worden ondergedompeld in een grote waterbak. En de waterstraaltechniek waarbij de geluidgolven worden getransporteerd door een waterstraal. Het bijzondere van deze NLR C-scan robot is dat de combinatie van beide koppelingstechnieken in één systeem zit en dat er snel gewisseld kan worden per techniek. Hierdoor is de C-scan robot geschikt voor onderzoeksopdrachten (immersie) maar ook voor het inspecteren van middelgrote componenten voor de luchtvaartindustrie (waterstraaltechniek).
De meeste complexe 3D composietproducten in de luchtvaartsector worden ontworpen met behulp van CAD programmatuur. Met behulp van deze CAD files wordt een digitaal profiel gemaakt van het component. Aan de hand van het profiel volgt de ultrasoontaster(s) de contouren van het component tijdens de metingen. Dit kan zijn in pulse-echo mode, gebruik makende van één ultrasoontaster. Of in de doortransmissie mode waarbij aan de éne zijde van het component de geluidsgolf wordt opgewekt en aan de andere zijde de geluidsgolf wordt opgevangen. In de laatste mode zijn twee ultrasoontasters benodigd en worden er simultaan 11 assen aangestuurd.
Het doel van NLR- onderzoek met de C-scan is het optimaliseren van de kwaliteit tijdens de ontwikkelingsfase van de componenten en waarborging van de kwaliteit in de productiefase. Het NLR houdt zich bezig met het ontwikkelen van nieuwe composietconcepten ter vervanging van zwaardere metalen componenten in de luchtvaart. Hierdoor neemt de complexiteit van de componenten toe. Alle door het NLR geproduceerde composietonderdelen worden onderworpen aan een volledige NDO controle (Niet Destructief Onderzoek). Mede dankzij de C-scan robot ontstaan nieuwe mogelijkheden om componenten te ontwikkelen van composiet en deze succesvol te introduceren in de markt. Composiet is licht en sterk, het heeft goede mechanische eigenschappen en reduceert de productiekosten.